2022 Altın Koza Sinema Şenliği ne vakit? 29. Memleketler arası Adana Altın Koza Sinema Şenliği’nde hangi sinemalar yarışacak?

Posted by

29. Memleketler arası Adana Altın Koza Sinema Festivali’nde yer alan sinemalar açıklandı. Şenlik komitesinden yapılan açıklamaya nazaran, şenliğin Ulusal Uzun Metraj Sinema Müsabakası’na katılmak üzere 50 sinema için müracaatta bulunuldu.

Başvurular ortasında yapılan kıymetlendirme sonucunda, 8 sinemanın, Altın Koza Mükafatı için heyet karşısına çıkması kararlaştırıldı.

2022 ALTIN KOZA SİNEMA ŞENLİĞİ NE VAKİT?

Adana Büyükşehir Belediyesince 12-18 Eylül’de yapılacak 29. Milletlerarası Adana Altın Koza Sinema Şenliği kapsamındaki Ulusal Uzun Metraj Sinema Yarışı’nda 8 sinema yarışacak. Dereceye giren sinemalar için 17 Eylül’de ödül merasimi düzenlenecek.

ULUSLARARASI ADANA ALTIN KOZA SİNEMA ŞENLİĞİ’NDE HANGİ SİNEMALAR YARIŞACAK?

Festivalde, direktörler Gizem Kızıl’ın “Bana Karanlığını Anlat”, Serpil Altın’ın “Bir Vakitler Gelecek: 2121”, Ali Kemal İnanç’ın “Çilingir Sofrası”, Ziya Demirel’in “Ela ile Hilmi ve Ali”, Ümran Safter’in “Kabahat”, Cem Demirer’in “Mendirek”, Çiğdem Sezgin’in “Suna” ve Tareq Daoud’un “Yaban” isimli sinemaları yarışacak.

2022 ALTIN KOZA SİNEMA ŞENLİĞİ HEYETİNDE KİMLER VAR?

Filmler, direktör ve senarist Özcan Alper başkanlığındaki üretimci ve şenlik programcısı Julia Sinkevych, oyuncu Nazan Kesal, oyuncu Levent Özdilek, imaj direktörü Gökhan Atılmış, müzisyen Fahir Atakoğlu, muharrir ve akademisyen Prof. Dr. Umut Tümay Arslan’ın üyesi olduğu heyet tarafından pahalandırılacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.