Adana’da nişandaki ‘halayı yavaş çek’ arbedesinde 4 kişi bıçaklandı

Posted by

Adana’nın Sarıçam ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi’nde 22 yaşlarindaki Nuriye Gül Peler ile Tamer Mert Ayhan çifti, hayatlarını birleştirmek için bir adım attı ve nişanlandı.

Aileler arasında kız meskeninin önünde düzenlenen nişan merasiminde, taraflar halay çekmeye başladı.

“Halayı yavaş çek”

İddiaya nazaran tam o esnada, Nuriye Gül Peler’in kuzeni Ferhat Ateş, erkek tarafının uzaktan akrabası S.C.’ye “Halayı yavaş çek. Arkandaki bayanlar rahatsız oluyor.” dedi.

İkili ortasında tartışma çıktı

Bunun üzerine S.C. ve Ferhat Ateş ortasında tartışma çıktı. Nuriye Gül’ün 22 yaşındaki ağabeyi Bayram Peler ise ortaya girerek tarafları sakinleştirmeye çalıştı.

4 kişiyi bıçaklayıp yaralandı

Ancak S.C., evvel Bayram Peler’i bacağından 3 kez daha sonra da Ferhat, Vedat ve Sedat Ateş kardeşleri bedeninin çeşitli yerlerinden bıçakladı. Kuşkulu S.C. de elinden yaralandı.

Yaralılar hastaneye kaldırıldı

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Yaralılardan 4’ü ambulanslarla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne, Bayram Peler ise Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.


Hastanede karşılaşınca tekrar arbede ettiler

Otomobille hastanelere giden taraflar, Balcalı Hastanesi önünde de karşılaşınca tekrar arbede etmeye başladı. Ayrıyeten Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de Bayram Peler erkek tarafı tarafından darp edilmeye çalışıldı.

Barış için aileler görüşecek

Gözaltına alınan S.C. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hengamenin üzerine iki gencin nişan merasimi yarım kaldı. Bu hafta ise barış için ailelerin görüşmelere başlanacağı öğrenildi.


“En keyifli günümü mahvetti”

İHA’nın haberine nazaran; Nuriye Gül Peler, en mutlu gününün mahvolduğuna üzülerek, “Biz halaydaydık. Her şey biran da oldu. Kendisini bilmez biri yüzünden bu olaylar gelişti.

Üzgünüm. Benim en mutlu günümü mahvetti. Ben barış olmasını istiyorum.” dedi.

“Arkamı döndüğümde bayılmıştım”

Bayram Peler ise mevtten döndüğünü anlatarak, “Olay sırasında kız kardeşim ve damat ile halay çekiyordum. Bu sırada kuzenim ve erkek tarafından bir kişi ‘Halayı yavaş çek’ denmesi üzerine arbede etmeye başladılar.

Bende ortaya girdim ve bacağımdan 3 kere bıçaklandım. Gerimi döndüğümde bayılmıştım. Beni damat hastaneye götürdü. Gerimden da 4 kişi yaralanmış.” diye konuştu.

“Bir kişinin yaptığı aksiyon hepimize mal oldu”

Aileler ortası barışın olmasını istediğini söyleyen Peler, “2 tarafa da çağrım barıştır. Biz barıştan yanayız. Kardeşimizin en mutlu günü kana bulandı. Keşke olmasaydı. Her 2 tarafında barışmasını isteriz.

Ben hastanede sedyedeyken de taarruz devam etti. Her şeye karşın büyüklerimiz ortaya girdi. İnşallah barış sağlanacak. Bir kişinin yaptığı aksiyon hepimize mal oldu.” ifadelerini kullandı.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.