AKP’de CV yaptı: 6 yılda 13 milyon TL kazandı

Posted by

Başakşehir Belediyesi’nin, Ağustos ayında üç başka kalemle yapılan 34 milyon 800 bin TL’llik ‘Bilgisayar ve Elektronik Materyal Alımı’ ihalesi sonuçlandı.

Kamu İhale Bülteni’ndeki bilgilere nazaran ihalenin 4 milyon 200 bin TL’lik kısmı, AKP Başakşehir Gençlik Kolları’nda çalışma yapan Ali Uğur Aktepe’nin şirketine verildi.

Aktepe’nin toplumsal medyada paylaştığı fotoğraflarda, AKP mitinglerinde ve seçim çalışmalarından paylaşımlar yaptığı görülüyor.

halktv.com.tr’den Hazar Dost’un haberine nazaran; açık kaynaklardaki bilgilere nazaran Aktepe, Kızılay’ın da ilçe idaresinde misyon almış.

6 YILDA 17 İHALE

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’ndaki bilgilere nazaran AKP’li Aktepe’nin şirketi ZNA Teknoloji Bilişim Hizmetleri, yalnızca Başakşehir Belediyesi’nden 2016’dan bu yana 17 ihale aldı. Aktepe’nin Başakşehir Belediyesi’nden aldığı ihalelerin toplam meblağı ise 11 milyon 505 bin TL.

Ayrıca yalnızca 2022 yılında Aktepe, Başakşehir Belediyesi’nin iştiraki olan Başakkent de dahil olmak üzere Başakşehir Belediyesi’nden 5 ihale aldı.

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ DE VAR

Aktepe, başka bir AKP’li belediye olan Çekmeköy’den de 2021 yılında iki başka ihale aldı. Bilişim alanında yapılan iki farklı ihalenin toplamı ise 1 milyon 407 bin TL.

Yani AKP Başakşehir Gençlik Kolları’ndan başladığı mesleğine ihalelerle devam eden Aktepe, yalnızca 6 yılda kamu kaynaklarından toplam 12 milyon 912 bin TL kazandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.