Annesinin öldürdüğü Zeynep Vural cinayetinde yeni gelişme!

Posted by

İzmir Buca Emniyet Müdürlüğü’ne geçen 17 Mayıs’ta gelen 59 yaşındaki Ayşe Vural, kızını öldürdüğünü, eşi ve oğlunun olayla ilgisi olmadığını belirterek, teslim oldu. Bunun üzerine sıhhat ve polis grupları, Ayşe Vural’ın Laleli Mahallesi’ndeki 5 katlı apartmanın giriş katındaki meskenine gitti.

Konuta giren takımlar, Zeynep Vural’ın yatağında cansız vücudunu buldu. Ayşe Vural, eşi 70 yaşındaki Saffet Vural ve oğlu 25 yaşındaki, Ömer Vural gözaltına alındı. Sıhhat gruplarının incelemesinde, Zeynep Vural’ın boğularak öldürüldüğü belirlendi.

Savcının incelemesinin akabinde Zeynep Vural’ın cesedi, otopsi için İzmir İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi. Otopsinin akabinde Zeynep Vural’ın cenazesi toprağa verildi, anne Ayşe Vural tutuklandı.

Saffet Vural ve Ömer Vural ise isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı. Olayla ilgili hazırlanan iddianamede savcı, aksiyonun tutuklu sanık Ayşe Vural tarafından tek başına meydana getirilmesinin mümkün olmadığı ve sanıkların sözlerinde çelişkiler olduğunu belirterek, 3 sanık için ‘üstsoy yahut altsoydan birine taammüden öldürme’ hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası talep etti.

TEMEL HAKKINDA MÜTALAA İÇİN MÜHLET VERİLDİ

Tutuklu sanık Ayşe Vural ile tutuksuz sanıklar Saffet Vural ile Ömer Vural’ın yargılanmalarına bugün İzmir 23’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Ayşe Vural, Ses ve İmaj Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, tutuksuz sanıklar ve taraf avukatları salonda hazır bulundu. Mahkeme lideri, sanık Ayşe Vural için Manisa Ruh Sıhhati ve Hastalıkları Hastanesi’nden istenen raporun mahkemeye ulaştığını söyledi. Raporda sanığın cezai ehliyetinin tam olduğu belirtildi. Raporun okunmasının akabinde argüman makamı, temel hakkında mütalaa için müddet istedi. Ayşe Vural’ın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkemeye heyeti, temel hakkında mütalaanın hazırlanması için duruşmayı erteledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.