Bakan Ersoy’dan ‘iptal edilen konser ve festivaller’ açıklaması

Posted by

Türkiye’de son devirde birçok konser ve şenlik çeşitli münasebetler öne sürülerek yasaklanıp iptal ediliyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, arka arda iptal edilen şenlik ve konserlerle ilgili konuştu.

İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet’e konuşan Bakan Ersoy, “Kültür ve Turizm Bakanlığı açısından ve hususun tabiatı gereği; bizim için ne kadar az kısıtlama, ne kadar az sınırlama olursa o kadar gerçek olur. Bizim yaklaşımımız bu. Hatta mümkünse hiç kısıtlama, hiçbir sınırlama olmasın. İşimiz kültür, sanat ve turizm…” dedi.

“Bazı bölgelerde, birtakım hassasiyetler oluşabiliyor ve kaymakamlıklar nadiren iptal kararları verebiliyor” diyen Ersoy, “Ancak kaymakamlık son merci değil, birinci merci. Şayet haksız bir uygulama olduğu düşünülüyorsa, hukuk yolu ile karar düzeltme talep edilebilir” tabirlerini kullandı.

“22 GÜNLÜK TATİL 699 EURO” BROŞÜRÜ

Ersoy, Almanya’nın ucuzluk marketinde Türkiye’den 22 günlük tatilin 599 Euro’ya satılmasına yönelik de şunları kaydetti:

“Bu usul otellerin sayısı biri, ikiyi geçmez. Maalesef kimi oteller düşük dönemde pazarlama faaliyeti ismi altında 15-20 odasını 21 Euro üzere sembolik fiyata verebiliyor ve buna da tanıtım diyor. Havayollarının sonlu sayıda koltuğunu 1 Euro’ya vermesi üzere. Türkiye’nin turizm gelirleri konusunda fikir sahibi olmak istiyorsanız, yıllık ortalama kişi başı gecelik geliri baz almalısınız. Pandemi devrinde bu 62 dolara kadar düşmüştü fakat bu yıl yüzde 35’lik bir artış ile 83 doları aşmayı hedefliyoruz.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.