Bu Bitkiler Konutunuzun Havasını Pırıl Pırıl Tertemiz Yapacak ! İşte Hoş Kokular İçin Kesinlikle Meskeninizde Olması Gereken O Bitkiler

Posted by

Özellikle konutta bitki yetiştiren bireyler konutun havasının eksiksiz bir formda temizlenmesine yardımcı olabilir. Çok sayıda bitki, havada ki karbondioksiti oksijene çevrirek çok daha ferah ve daha pak bir mesken ortamı sağlayabilir. Fotosentez yapan bitkilerin havayı temizleme özelliği sayesinde en çok yetiştirilen bitki çeşitleri ortasında yer alıyor. Pekala, konutunuzun havasını değiştirecek ve tertemiz olmasını sağlayacak o bitkiler nedir? İşte ayrıntılar.

YELKEN ÇİÇEĞİ KONUTUN HAVASININ TERTEMİZ OLMASINI SAĞLAR

Bakımı epeyce zahmetsiz ve yaptığı fotosentez sayesinde konutunuzun havasını tertemiz yapmak için uğraş gösteren bitkiler ortasında yelken çiçeği, son günlerde en çok yetiştirilen çiçekler ortasında yerini alıyor. Yelken çiçeğine ilişkin farklı ve değerli bir özellik ise alkol ve aseton buharını emmesi olarak biliniyor.. Bu sayede konutun havasını büsbütün temizler ve konutun içerisinde bulunan karbondioksitin ortadan kalkmasını sağlayarak oksijene çevrilmesine yardımcı olur. Konutunun havasını tertemiz yapmak isteyen bireylerin kesinlikle yetiştirmesi gereken bitki cinsleri ortasında yer alan yelken çiçeğinin, birebir vakitte bakımı da epey zahmetsizdir.

SİGARA KOKUSUNA SON VERMEK İÇİN GERBERA ÇİÇEĞİ KULLANIN

Son günlerde en çok yetiştirilen çiçek tipleri ortasında bulunan gerbera çiçeği herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Konutta sigara içen şahıslar için beslenmesi gereken çiçekler ortasında bulunması ile birlikte sigara kokusunu bile tertemiz yaparak büsbütün ferah bir ortama kavuşmanızı sağlar. Lakin gerbera çiçeğinin, farklı cinslere ilişkin çiçeklere nazaran daha süratli solduğu ön plana çıkıyor. Ancak fiyatının uygun olması ve konutunuzun havasını pırıl pırıl temizlemesi sayesinde konutta kesinlikle olması gereken bitkiler ortasındadır.

EVİN HAVASINI BAŞTAN SONA DEĞİŞİRECEK AÇELYA ÇİÇEĞİ

Evinizin havasını baştan sona yenileyecek Açelya çiçeği bir yandan görünüşü öteki yandan sağladığı özellikler sayesinde bütün ilgiyi üstüne çekiyor. Açelya çiçeğinin bilhassa nemli ortamlardan hoşlandığı biliniyor. Banyo üzere kısımların açelya çiçeği için epey uygun olması ile birlikte konutunuzun en ince ayrıntısına kadar temizleme imkanına sahip olabilirsiniz. Son günlerde bilhassa mutfak alanlarında karşımıza çıkan açelya çiçeği yemek kokusunu bile yok ederek mucizevi bir pak havanın konutunuza yayılmasına yardımcı olur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.