Darbedilince diplomasını yırtan hekim: Bana ‘Seni öldürürüz, burada yaşatmayız’ dediler

Posted by

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde, özel bir tıp merkezinde hasta yakınlarının saldırısına uğraması sonucu diplomasını yırtarak mesleğinden istifa eden Dr. Şeyhmus Baraş’ı darbetmekle suçlanan 3’ü tutuklu kardeş 4 kişi, hakim karşısına çıktı. Mahkemede, darbedildiğini yineleyen Hekim Şeyhmus Baraş, “Bana ‘Seni öldürürüz, burada yaşatmayız’ dediler” dedi. Mahkeme, 3 kardeşin de tutukluğunun devamına karar verdi.

28 Haziran’da Viranşehir’de özel bir tıp merkezinde acil servis hekimi olarak misyon yapan Şeyhmus Baraş’ı darbetmek hatasından tutuklanan kardeşler Halil İbrahim Dağ, Mahmut Dağ, Mecrum Dağ ile tutuksuz sanık Rahime Dilara Bucak Dağ, hakim karşısına çıktı. Viranşehir 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen ve 8 yıla kadar mahpus cezası istenen tutuklu 3 kardeş, savunmalarını yaptı.

Tutuklu sanıklardan İbrahim Halil Dağ, olay günü çocuğunu yüksek ateş nedeniyle hastaneye götürdüğünü belirterek, “Olay günü 1 yaşında olan çocuğumu yüksek ateş nedeniyle ivedilikle özel tıp merkezine getirdim. Burada tedavinin para ile yapılacağını öğrenmem üzerine eşim ile mevzuyu konuşmaya başladık. Daha sonra da burada tabip olarak çalışan ve ismini Şeyhmus olarak öğrendiğim şahıs geldi. Ben kendisine durumu anlattım. Akabinde, bana parasız tedavi olmadığını söyledi. Ben de bunun üzerine ‘devlet hastanesine gideriz’ deyince bana eşimin ve çocuğumun yanında hakaret etti. Ben de bu söylemi duymam üzerine sinirlendim ve itişmeye başladık. Şeyhmus isimli şahıs eşimin üzerine yürüyünce ortamızda tartışma çıktı. Doktora vurmadım hakaret ve tehditte bulunmadım” dedi.

Tutuklu sanık Mahmut Dağ da kimseyi tehdit etmediğini öne sürerek, “Ben müştekileri tehdit etmedim, hakaret etmedim ve yaralamadım. Ufak bir arbede çıktı. Arbedede, kendilerinin hekim olduğunu bilmiyordum. Arbede sırasında, vurup vurmadığımı bilmiyorum” diye konuştu.

“DOKTOR ÖNLÜĞÜ YOKTU”

Tutuklu kardeşlerin avukatı Seyithan İnan ise duruşmada müvekkilleri ismine yaptığı savunmada “Müşteki Şeyhmus müvekkilime harekat etmiş. Müvekkilim ayrıyeten, müşteki Şeyhmus’un alkollü olabileceğini beyan etti. Üzerinde beyaz önlük olmadığı için hekim olduğu anlaşılmamış. Tabip beyefendi, aksi karşılıklar verdiği için olay gerçekleşmiş olabilir” dedi.

“SENİ ÖLDÜRÜRÜZ”

Doktor Şeyhmus Baraş ise mahkemede darbedildiğini yineleyerek, “Halil İbrahim Dağ beni tehdit etti; hakaret etti. Mecrum ve Mahmut ise bana ‘Seni öldürürüz’ dedi. İbrahim Halil ise ‘Seni burada yaşatmam’ dedi. Sanık Rahime Dilara Bucak Dağ ise bana karşı yaralama kabahati işledi” diye konuştu.

Mahkeme, tarafların talep ve savunmalarını aldıktan sonra 3 kardeşin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi. (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.