Davutoğlu’ndan Erdoğan ve Bahçeli’ye sert kelamlar

Posted by

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Kars’ın Kağızman ilçesinde konuştu. İktidarı sert bir lisanla eleştiren Davutoğlu, “Sabah dolar 16 liranın altındaydı. Bahçeli, bir konuştu dolar 16 lirayı geçti. Euro 17 lirayı geçti. Bunlar nöbetleşe ülkeyi krize götürüyorlar. Bir gün Bahçeli konuşuyor bir kriz, sonraki gün Erdoğan konuşuyor bir öteki kriz çıkıyor. Allah aşkına nedir milletin bunlardan çektiği” dedi.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu Kars’ın Kağızman ilçesinde partisinin 1. Olağan İlçe Kongresine katıldı.

Davutoğlu, Kars’ta iki gündür sürdürdüğü seyahatin değerlendirmesini yaptığı konuşmasında, “Kime dokunsanız bin ah işitiyorsunuz” dedi.

“BU ÜLKEDE İKTİDAR OLANLAR HALKTAN KOPUK YAŞIYOR”

Davutoğlu, şunları söyledi:

*Bu iki günlük seyahatimizde, çiftçilerimizin feryatlarını duyduk. Hayvan besicilerimiz hayvanlara harcadıkları yem fiyatlarını karşılayamadıklarından yakınıyor. Bu topraklar bereketsiz değil.

*Ancak ne yazık ki bu ülkede iktidar olanlar halktan kopuk yaşıyor. Kağızman’daki esnaflarımız siftah yapmadan kapatıyorum dedi. Pekala neden? Sebebini söyleyeyim bir cehalet, ikincisi de yolsuzluk.

*Bugün Türkiye’de Kars’a baktığınızda Bangladeş ile birebir hayat standardında. Halk patates bile alamıyor. Ne yiyecek bu halk? Çiftçi üretici ziyan ediyor tüketici de hayatından mutlu değil.

“SABAH BAHÇELİ KONUŞTU DOLAR 16 LİRAYI AŞTI”

Gelecek Partisi Genel Lideri Davutoğlu, artan fiyatların tüketicinin isimliği maaşa yetmediğini belirterek, “Herkes mutsuz. Size gelip bir ekip kelamlar verecekler, gelip propaganda yapacaklar, ‘bütün dünyada bu türlü diyecekler’ sakın inanmayın. Sabah dolar 16 liranın altındaydı. Bahçeli, bir konuştu dolar 16 lirayı geçti. Euro 17 lirayı geçti. Bunlar nöbetleşe ülkeyi krize götürüyorlar. Bir gün Bahçeli konuşuyor bir kriz, sonraki gün Erdoğan konuşuyor bir öteki kriz çıkıyor. Allah aşkına nedir milletin bunlardan çektiği. Bahçeli elinden gelse Türkiye’de bütün kurumları kapatacak” dedi.

“BU FAİZ TERTİBİNİ YIKACAĞIZ, DÜNYADA EN FAİZCİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DIR”

Dolar kurunun 16 lirayı aşmasıyla kur muhafazalı mevduat hesapları için ödenecek paranın 100 milyar liraya yaklaştığını anlatan Davutoğlu kelamlarını şöyle sürdürdü:

*16 lirayı aşan dolar kurundan, kur muhafazalı mevduattan bu tuzu kurulara, faiz rantiyecilerine aktarılan para 100 milyar liraya yaklaşıyor.

*Hayvanının besleyemeyen çiftçiler hayvanlarını mezbaya gönderirken hazinedeki paralar faizcilere gidiyor. Bu halkı 3-5 faizciye kurban ediyorlar.

*Vatan- millet edebiyatı ile milyonlarca halkı yoksullaştırıp, 3-5 kişiyi varlıklı yapıyorlar. Bu faiz, rant tertibini yıkacağız.

*Size kelam veriyorum, bizim iktidarımızda bu milletin dar kaynakları ile toplanan hazinedeki kaynakları 3-5 müteahhitte aktaranlardan hem hesap soracağız hem de o kaynakların aktarılmasına bir daha müsaade vermeyeceğiz.

*Yazıktır, günahtır. Kim ne hakla sizlerden toplanan verdilerden oluşan hazineden 100 milyar lirayı faiz baronlarına nasıl aktarır. Sonrada gelip Kuran-ı Kerim’den ayetler okuyarak faiz yasağından bahsediyor Cumhurbaşkanı.

Açık bir biçimde söylüyorum şu anda dünyanın en faizci idaresi bugün ki iktidardır. Dünyada bizden fazla faiz ödeyen ülke yok. Dünyada en faizci Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.