‘Din adamıyım palavra söyleyemem’ demişti: Seyahat müezzinine organ nakli yapıldı

Posted by

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Seyahat hareketlerinde Bezmiâlem Valide Sultan Mescidi’nde bira içildiği argümanı üzerine, “Ben din adamıyım, palavra söyleyemem, içki içildiğini görmedim” diyen caminin o dönemki müezzini Fuat Yıldırım’a böbrek nakli yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Seyahat aksiyonları sonrasında vakit zaman kullandığı “Bunlar değil miydi Bezmialem Camii’nin içine bira kutularıyla giren” teziyle ilgili olarak polise verdiği tabirde, “Ben din adamıyım, palavra söyleyemem, içki içildiğini görmedim” diyen müezzin Fuat Yıldırım, tabirinin akabinde İstanbul Başakşehir bağlı Kayabaşı köyünde tayin edilmişti. Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın atamasına itiraz edip dava açmıştı ve Karaköy’deki Arap Camii’nin müezzini olarak vazife yapmaya başlamıştı.

Eşi lösemi hastası olan Fuat Yıldırım, köy mescidine atanmasıyla zorluklar yaşadı lakin eşinin sıhhat durumu tekrar de düzeldi. Lakin bu defa de kendisi sıhhat sıkıntıları yaşamaya başladı. Kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftanın üç günü diyaliz tedavisi gören Yıldırım, sıhhatine kavuşmak için organ nakline muhtaçlık duyuyordu.

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel ve gazeteci İsmail Saymaz, Yıldırım’a başarılı bir biçimde böbrek nakli yapıldığını duyurdu.

Özgür Özel, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Dolmabahçe Camii’nde içki içildiği argümanlarına karşı hakikati savunan Müezzin Fuat Yıldırım’ın sıhhat durumu takibimizdeydi. Dün Başşehir Üni’de Prof. Mehmet Haberal tarafından böbrek nakli yapıldı. Her ikisiyle de görüştüm sıhhat durumu ve morali güzel herkese çok selamları var,” sözlerini kullandı.

‘İMAM ARKADAŞI BÖBREĞİNİ VERMİŞ’

Saymaz da Yıldırım’a böbrek naklinde bulunan kişinin Beyoğlu Makbul İbrahim Paşa Mescidi’nde imam arkadaşı olduğunu duyurdu.

Saymaz şu sözleri kullandı:

“Gönüllerin Diyanet İşleri Lideri Fuat Yıldırım hocamızla görüştüm. Dün 4,5 saatlik ameliyatla böbreğine kavuşmuş. Sıhhati güzel. Fuat hocaya böbreğini veren kişi, Beyoğlu Makbul İbrahim Paşa Camisi’nde vazifeli Mahmut Ceyhan hoca. İkisi de Erzurumlu ve tıpkı Kuran kursundan arkadaş.

Makbul İbrahim Paşa Camisi’nin imamı olan Mahmut Ceyhan hoca böbreğini Fuat Yıldırım hocaya vermek için bir yıldır ısrar ediyormuş. Ama 42 yaşında ve genç olduğu için Fuat hocamız reddediyormuş. Gelinen etapta, geri çevirememiş. Allah Mahmut Ceyhan hocadan razı olsun.”

(HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.