Ekran çizilmelerine son: Apple düğmeye bastı!

Günümüzde, teknoloji dünyasının en yaygın problemlerinden birisi cihaz ekranlarında görülen kırılma ve çizilmelerdir. Gün içerisinde sürekli yer değiştirdikleri için bu sorunların en sık görüldüğü mobil cihazlar ise ne yazık ki kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyebilmektedir. Tüm bunları çözüme kavuşturmak üzere düğmeye basan Apple, kullanıcıların yüzünü güldürecek gibi görünüyor. İşte Apple’ın ekran çözümü hakkındaki detaylar

Apple, ekran çizilmelerine karşı geliştirdiği bir çözüm için patent aldı

Aktarılan bilgilere göre Apple, kısa bir süre önce ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine başvurarak Uzamsal Bileşikler (Spatial Composites) olarak adlandırılan bir malzeme için patent talebinde bulundu. Cihazlarını daha dayanıklı hâle getirmek adına çalışmakta olan teknoloji devinin yeni patenti, aşınmayan birtakım bileşenler sayesinde çizilme problemlerini ortadan gideren bir malzeme modelini kapsıyor.

Apple, patentini aldığı ekran yapısını özellikle MacBook, iPhone ve iPad gibi taşınabilen cihazlarında kullanacak gibi görünüyor. Bu cihazlardaki çizilme sorunlarının aşılmasıyla kullanıcı deneyiminin büyük oranda iyileştirileceği düşünülüyor. Ayrıca Apple’ın teknolojik cihazların kullanımında karşılaşılabilecek diğer sorunlar üzerine de çalışmalar yapıyor olduğu, aktarılan detaylar arasında.

Peki, sizler Apple’ın almış olduğu yeni patent hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce de başarılı bir adım mı? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir