Emmy Ödülleri’nin aday listesi açıklandı

Posted by

74’üncü Emmy Mükafatları, 13 Eylül’de sahiplerini bulacak. Emmy’nin adayları da aşikâr oldu. Televizyon dünyasının Oscar’ları olarak kabul edilen Emmy Ödülleri’ne 25 adaylık kazanan Succession damga vurdu. HBO imali diziyi 20 adaylıkla Ted Lasso ve The White Lotus, 17 adaylıkla Hacks ve Only Murders In The Building, 16 adaylıkla Euphoria izledi. Güney Kore üretimi Squid Game 13 adaylığa layık görüldü.

EN GÜZEL DRAMA ADAYLARI

Better Call Saul (AMC)
Euphoria (HBO Max)
Ozark (Netflix)
Severance (Apple TV+)
Squid Game (Netflix)
Stranger Things (Netflix)
Succession (HBO)
Yellowjackets (Showtime)

EN GÜZEL GÜLDÜRÜ ADAYLARI

Abbott Elementary (ABC)
Barry (HBO)
Curb Your Enthusiasm (HBO)
Hacks (HBO Max)
The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
Only Murders in the Building (Hulu)
Ted Lasso (Apple TV+)
What We Do in the Shadows (FX)

EN UYGUN KÜÇÜK DİZİ ADAYLARI

Dopesick (Hulu)
The Dropout (Hulu)
Inventing Anna (Netflix)
Pam and Tommy (Hulu)
The White Lotus (HBO)

EN UYGUN AKTÖR ADAYLARI (DRAMA)

Jason Bateman (Ozark)
Brian Cox (Succession)
Lee Jung-jae (Squid Game)
Bob Odenkirk (Better Call Saul)
Adam Scott (Severance)
Jeremy Strong (Succession)

EN GÜZEL AKTRİS ADAYLARI (DRAMA)

Jodie Comer (Killing Eve)
Laura Linney (Ozark)
Melanie Lynskey (Yellowjackets)
Sandra Oh (Killing Eve)
Reese Witherspoon (The Morning Show)
Zendaya (Euphoria)

EN DÜZGÜN AKTÖR ADAYLARI (KOMEDİ)

Donald Glover (Atlanta)
Bill Hader (Barry)
Nicholas Hoult (The Great)
Steve Martin (Only Murders in the Building)
Martin Short (Only Murders in the Building)
Jason Sudeikis (Ted Lasso)

EN GÜZEL AKTRİS ADAYLARI (KOMEDİ)

Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)
Quinta Brunson (Abbott Elementary)
Kaley Cuoco (The Flight Attendant)
Elle Fanning (The Great)
Issa Rae (Insecure)
Jean Smart (Hacks)

EN UYGUN AKTÖR ADAYLARI (MİNİ DİZİ YAHUT FİLM)

Colin Firth (The Staircase)
Andrew Garfield (Under the Banner of Heaven)
Oscar Isaac (Scenes From a Marriage)
Michael Keaton (Dopesick)
Himesh Patel (Station Eleven)
Sebastian Stan (Pam and Tommy)

EN DÜZGÜN AKTRİS ADAYLARI (MİNİ DİZİ YAHUT FİLM)

Toni Collette (The Staircase)
Julia Garner (Inventing Anna)
Lily James (Pam and Tommy)
Sarah Paulson (Impeachment: American Crime Story)
Margaret Qualley (Maid)
Amanda Seyfried (The Dropout)

EN DÜZGÜN YARDIMCI BAYAN OYUNCU ADAYLARI (DRAMA)

Patricia Arquette (Severance)
Julia Garner (Ozark)
Jung Ho-yeon (Squid Game)
Christina Ricci (Yellowjackets)
Rhea Seehorn (Better Call Saul)
J. Smith-Cameron (Succession)
Sarah Snook (Succession)
Sydney Sweeney (Euphoria)

EN ÂLÂ YARDIMCI ERKEK OYUNCU ADAYLARI (DRAMA)

Nicholas Braun (Succession)
Billy Crudup (The Morning Show)
Kieran Culkin (Succession)
Park Hae-soo (Squid Game)
Matthew Macfadyen (Succession)
John Turturro (Severance)
Christopher Walken (Severance)
Oh Yeong-su (Squid Game)

EN DÜZGÜN YARDIMCI BAYAN OYUNCU ADAYLARI (KOMEDİ)

Alex Borstein (The Marvelous Mrs. Maisel)
Hannah Einbinder (Hacks)
Janelle James (Abbott Elementary)
Kate McKinnon (Saturday Night Live)
Sarah Niles (Ted Lasso)
Sheryl Lee Ralph (Abbott Elementary)
Juno Temple (Ted Lasso)
Hannah Waddingham (Ted Lasso)

EN UYGUN YARDIMCI ERKEK OYUNCU ADAYLARI (KOMEDİ)

Anthony Carrigan (Barry)
Brett Goldstein (Ted Lasso)
Toheeb Jimoh (Ted Lasso)
Nick Mohammed (Ted Lasso)
Tony Shalhoub (The Marvelous Mrs. Maisel)
Tyler James Williams (Abbott Elementary)
Henry Winkler (Barry)
Bowen Yang (Saturday Night Live)

EN DÜZGÜN YARDIMCI BAYAN OYUNCU ADAYLARI (MİNİ DİZİ YAHUT FİLM)

Connie Britton (The White Lotus)
Jennifer Coolidge (The White Lotus)
Alexandra Daddario (The White Lotus)
Kaitlyn Dever (Dopesick)
Natasha Rothwell (The White Lotus)
Sydney Sweeney (The White Lotus)
Mare Winningham (Dopesick)

EN UYGUN YARDIMCI ERKEK OYUNCU ADAYLARI (MİNİ DİZİ YAHUT FİLM)

Murray Bartlett (The White Lotus)
Jake Lacy (The White Lotus)
Will Poulter (Dopesick)
Seth Rogen (Pam & Tommy)
Peter Sarsgaard (Dopesick)
Michael Stuhlbarg (Dopesick)
Steve Zahn (The White Lotus)

EN UYGUN BAYAN KONUK OYUNCU (DRAMA)

Hope Davis (Succession)
Marcia Gay Harden (The Morning Show)
Martha Kelly (Euphoria)
Sanaa Lathan (Succession)
Harriet Walter (Succession)
Lee You-mi (Squid Game)

EN GÜZEL ERKEK KONUK OYUNCU (DRAMA)

Adrien Brody (Succession)
James Cromwell (Succession)
Colman Domingo (Euphoria)
Arian Moayed (Succession)
Tom Pelphrey (Ozark)
Alexander Skarsgård (Succession)

EN DÜZGÜN BAYAN KONUK OYUNCU (KOMEDİ)

Jane Adams (Hacks)
Harriet Sansom Harris (Hacks)
Jane Lynch (Only Murders in the Building)
Laurie Metcalf (Hacks)
Kaitlin Olson (Hacks)
Harriet Walter (Ted Lasso)

EN GÜZEL ERKEK KONUK OYUNCU (KOMEDİ)

Jerrod Carmichael (Saturday Night Live)
Bill Hader (Curb Your Enthusiasm)
James Lance (Ted Lasso)
Nathan Lane (Only Murders in the Building)
Christopher McDonald (Hacks)
Sam Richardson (Ted Lasso)

EN YETERLİ TALK SHOW ADAYLARI

Daily Show With Trevor Noah
Jimmy Kimmel Live
Last Week Tonight With John Oliver
Late Night With Seth Meyers
Late Show With Stephen Colbert

EN DÜZGÜN REALİTE YARIŞ PROGRAMI ADAYLARI

The Amazing Race
Lizzo’s Watch Out for the Big Grrrls
Nailed It
RuPaul’s Drag Race
Top Chef
The Voice

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.