Genel Müdürlüğe Atandı: ‘Çok Yaşa Tayyip Dede’ Şarkısı ile Tanınmıştı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı senfoni orkestraları dahil tüm orkestralar, korolar, topluluklar ile resim heykel müzeleri ve galerilerin bağlı olduğu Genel Müdürlük’e, ‘Çok Yaşa Tayyip Dede’ şarkısı ile bilinen Ömer Faruk Belviranlı asaleten atandı.

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu sanatçısı Hüseyin Kubilay Öztuğ tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum günü için yazılıp bestelenen “Çok Yaşa Tayyip Dede” şarkısı, topluluğun yöneticisi Ömer Faruk Belviranlı tarafından özgün bir projeye dönüştürülmüştü.

Çok Yaşa Tayyip Dede şarkısı ?

Sözcü’den Yusuf Demir’in haberine göre; Ömer Faruk Belviranlı, genel müdürlüğe vekalet ettiği dönemde, Türkiye’nin en değerli sanat kurumlarından Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Devlet Çok Sesli Müzik Korosu sanatçılarını, bakanlığın düzenlediği Genç Ses yarışmasına resmi yazıyla seyirci olarak katılmaya zorlamış ve tepki görmüştü.

O dönem Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne vekalet eden Belviranlı, “Bakanımızın katılımıyla” vurgusuyla ve ACELE kaydı düştüğü yazıda tüm sanatçıların eksiksiz katılımı talimatı vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir