HUAWEI MatePad Paper İncelemesi

Posted by

HUAWEI, akıllı telefonları ve tabletleriyle pazar payında hatırı sayılır bir yere sahip. Özellikle Android ve HarmonyOS işletim sistemli tablet bilgisayarlar ile pazar payını büyütmeye başladı.

Şirket normal tablet bilgisayarlarının yanında şimdi HUAWEI MatePad Paper ismini verdiği yeni bir ürünü tanıttı. MatePad Paper, hem bir dijital kitap okuyucu hem de bir not defteri görevi görüyor. İnternet ortamında elde ettiğiniz dijital kitaplar ve PDF’leri aynı bir kitap gibi görüntüleyebilirken, üzerlerinde not almanıza ya da doğrudan boş bir sayfada metin yazmanıza olanak sağlıyor.

HUAWEI MatePad Paper aslında bir tablet. MatePad serisinde yer alan MatePad Paper, tıpkı bir tablet gibi donanımlara sahip. Ürünün kalbinde HUAWEI tarafından tasarlanan Kirin 820E çipset yer alıyor. Bu çipsete eşlik eden 8 adet çekirdek var. Bunlar 1 adet 2.22 GHz hızında çalışan Cortex-A76, 3 adet 2 GHz hızında çalışan Cortex-A76 ve 4 adet 1.84 GHz hızında çalışan Cortex-A55 çekirdeklerinden oluşuyor.

Ekran

HUAWEI MatePad Paper, 10.3 inç boyutunda “E Mürekkep Ekranı” tipinde bir ekranla geliyor. Bu ekran 1872×1404 piksel çözünürlük ve 227 PPI piksel yoğunluğu sunuyor. Bu ekranın gövdeye oranı ise %86.3.

Depolama ve RAM

HUAWEI MatePad Paper için depolama oldukça önemli. Dijital kitaplarınız, notlarınız ve PDF belgelerinizi tablet üzerinde depolayabilirsiniz. HUAWEI, bu sebeple cihazda 64 GB depolama alanı sunmuş. Cihazın RAM kapasitesi ise 4 GB.

İşletim Sistemi

MatePad Paper, yeni MatePad serisi ürünler gibi HarmonyOS çalıştırıyor. HarmonyOS 2 sürümü bulunan cihaz, özel bir arayüzle geliyor. Bu arayüz daha sade ve tıpkı bir kitap okuyucu gibi dizayn edilmiş.

Batarya ve Şarj Desteği

HUAWEI’nın kitap okuma ve not alma tableti, 3625 mAh lityum iyon pile sahip. Bu pil 10V gerilimde 2.25A güç alabiliyor. Yani 22.5W hızlı şarj desteği sunuyor.

Bağlantı Seçenekleri

HUAWEI MatePad Paper, her ne kadar eski bir çipsete sahip olsa da, desteklediği kablosuz bağlantı teknolojileri oldukça güncel. Kitap indirmeleriniz için yüksek indirme hızlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu sebeple MatePad Paper Wi-Fi 6 (802.11a/b/g/n/ac/ax) desteğiyle birlikte geliyor. Ayrıca cihaz bunun yanında Bluetooth 5.2 (BLE) desteğine de sahip.

Cihazın kablolu bağlantı tarafında da OTG desteği dikkat çekiyor. Type-C porta sahip okuma tabletinde USB standardı USB 2.0 iken, PC ile veri senkronizasyonu (HiSuite ile) da destekleniyor.

Boyut, Ağırlık ve Diğer Özellikler

HUAWEI’nin cihazı normal bir tablette bulunan donanımlara sahip demiştik. Bu durum çevre bileşenlerinde de geçerli. Tablet, üzerinde 2 adet hoparlör ve 4 adet mikrofon bulunduruyor. HUAWEI Histen 7.0 Sound Effect desteğiyle gelen ürünün ayrıca ekran yansıtma desteği de mevcut.

Gelelim tabletin fiziksel özelliklerine. 10.3 inç ekrana sahip tabletin yüksekliği 225.2mm, genişliği 182.7mm ve kalınlığı da 6.65mm. Cihazın ağırlığı ise 360 gr (batarya dahil). Ayrıca tablet, üzerinde not almak için 2. nesil HUAWEI M-Pencil desteğiyle birlikte geliyor.

HUAWEI MatePad Paper
İşlemci HUAWEI Kirin 820E
– 1 adet 2.22 GHz Cortex-A76
– 3 adet 2 GHz Cortex-A76
– 4 adet 1.84 GHz Cortex-A55
RAM ve Depolama 64 GB depolama, 4 GB RAM
Ekran – 10.3 inç boyut
– E Mürekkep Ekran
– 1872×1404 piksel çözünürlük
– 227 PPI piksel yoğunluğu
İşletim Sistemi HarmonyOS 2
Bağlantı Seçenekleri – Wi-Fi 6 (802.11a/b/g/n/ac/ax, 2 x 2 MIMO, 2.4 GHz ve 5 GHz)
– Bluetooth 5.2 (BLE)
– Type-C USB 2.0 (OTG)
Batarya – 3625 mAh lityum iyon pil
– 22.5W hızlı şarj
Kutu İçeriği – 1 adet HUAWEI MatePad Paper (dahili pil)
– 1 adet Şarj cihazı
– 1 adet USB Type-C kablosu
– 1 adet Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu
– 1 adet Garanti kartı
– 1 adet HUAWEI M-Pencil (2. nesil)
– 1 adet HUAWEI MatePad Kağıt Folyo Kapağı
– 2 adet Yedek Kalem Uçları
Diğer – HUAWEI Histen 7.0 Sound Effect
– HUAWEI M-Pencil desteği
– 4 mikrofon, 2 hoparlör
– Kablosuz ekran yansıtma

HUAWEI’nin yeni ürünü MatePad Paper, HUAWEI Online Mağaza üzerinden 7.999 TL’ye satılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.