İyi Parti Genel Sekreteri Poyraz: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kullandığı Tehdit Dili Sonrası Meydana Gelen Bu Saldırıyı Millet Vicdanına Bırakıyoruz”

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, partinin İstanbul İl Başkanlığı’na yönelik silahlı saldırı ile ilgili Twitter hesabından; “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullandığı tehdit dili sonrası meydana gelen bu saldırıyı millet vicdanına bırakıyoruz” açıklamasını yaptı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce bu sabaha karşı silahlı saldırı düzenlendi.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Merter’deki binaya yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Poyraz, Twitter hesabından; “İstanbul İl Başkanlığı binamıza yapılan menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullandığı tehdit dili sonrası meydana gelen bu saldırıyı millet vicdanına bırakıyoruz. Geçmiş olsun İYİ Parti İstanbul” mesajını paylaştı.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Mart’ta katıldığı bir televizyon yayınında; “Bizim adımıza dikkat et. Benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğan’a da dikkat et, Tayyip ismine de dikkat et. Yalanla dolanla iş yapma. Yanlış yere kafanı çarpıyorsun. Beni kendinle uğraştırma” demişti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise dün deprem bölgesi Adıyaman’da; “Sayın Erdoğan da beni iyi tanır ki ben, bugüne kadar hiçbir tehdide pabuç bırakmadım. Demirden korksak trene binmezdik. Ben buradayım, adresim belli, evimizi bastınız adres belli, partimin adresi belli, çantam elimde, benim için Silivri soğuk değil; buyurun Recep Bey. Bu sinire gerek yok. Ben sana tavsiye edeyim, eskiden tanıyan biri olarak; papatya çayına devam” açıklamasını yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir