Karamollaoğlu: Birçok İslam ülkesinde açlık zahmeti yaşanıyor

Posted by

Saadet Partisi önderi Temel Karamollaoğlu, bayram namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Birçok İslam ülkesinde açlık düşüncesinin yaşandığını tabir eden Karamollaoğlu, “Birçok yerlerde açlık ıstırabı çekenler var, bundan ötürü da ülkemizde birçok kuruluş bu bölgelerde halkımızdan topladıkları kurban paraları ile orada kurban kesiyor” dedi.

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, bayram namazını kurmaylarıyla birlikte Balgat Hamidiye Camii’nde kıldı.

Karamollaoğlu, cami çıkışı yaptığı açıklamada İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ederek “Cenabı Hak, bütün Müslümanların bayramlarını hayırlara vesile kılsın inşallah. Tabi biz burada bayramı tahminen huzur içinde eda ettik lakin dünyanın dört bir tarafında Müslüman kardeşlerimiz büyük külfetlerle karşı karşıyalar. Yemen’de olsun bilhassa Filistin’de olsun, Arakan’da, Keşmir’de olsun Müslüman kardeşlerimizin çok büyük dertlerle karşı karşıya olduklarını biliyoruz” sözlerini kaydetti.

Karamollaoğlu, birçok İslam ülkesinde açlık meşakkatinin yaşandığını aktararak, “Birçok yerlerde açlık kahrı çekenler var, bundan ötürü da ülkemizde birçok kuruluş bu bölgelerde halkımızdan topladıkları kurban paraları ile orada kurban kesiyor. Onları da tebrik ediyorum, büyük bir hizmet yapıyorlar. Kurban Bayramı’nın en değerli özelliklerinden bir tanesi de yoksulları doyurmak. Cenabı Hak, kardeşlerimizden Kurban kesenlerin Kurbanlarını kabul eylesin. Bundan sonraki Kurban Bayramı’na daha büyük bir huzur içinde kavuşmayı bizlere de bütün kardeşlerimize de nasip etsin” biçiminde konuştu. (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.