KKTC’de kabinede değişiklik

Posted by

Başbakanlık Basın ve Halkla Münasebetler Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Başbakan Ünal Üstel, Atun’un istifasını kabul etti ve Atun’dan boşalan Maliye Bakanlığı vazifesine Şan’ı atadı.

Başbakan Üstel, açıklamasında, “Kendisine (Atun) çalışmalarından ötürü teşekkür ettik. Partimizin bir milletvekilidir, bundan sonra partimizin bir milletvekili olarak misyon yapacaktır.” tabirini kullandı.

Bütün çalışmaların ülke için olduğunun altını çizen Üstel, “Ülkemizin menfaati doğrultusunda hareket ediyoruz. Birlik beraberlik içerisinde ülkemizin meselelerini daima birlikte aşacağız. Ulusal Birlik Partisinde bu tıp değişimler her vakit olmaktadır, bu da onlardan biridir” değerlendirmesinde bulundu.

Atun, Maliye Bakanlığı bünyesindeki Kıbrıs Türk Elektrik Kurumunun (KIBTEK) Başbakanlığa bağlanması kararının akabinde bu sabah istifasına ait yazılı açıklama yapmıştı.

KKTC’de kabinedeki isimler şöyle:

“Başbakan Ünal Üstel, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Etraf Bakanı Fikri Ataoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Maliye Bakanı Alişan Şan, İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, Ulusal Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, İktisat ve Güç Bakanı Olgun Amcaoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Sıhhat Bakanı İzlem Gürçağ, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.