‘Koronavirüs Türkleri teğet geçecek’ diyen Oytun Erbaş tekrar gündemde: ‘Dışkısı bol olan uzun yaşar’

Posted by

Fizyoloji Uzmanı Doç. Dr. Oytun Erbaş dışkı büyüklüğüyle uzun hayat ortasındaki temasını anlattığı görüntü yine gündem oldu. 4 ay evvel Youtube’da İnternational Press kanalına konuk olan Erbaş, dışkı büyüklüğünün uzun ömürle ilgili olduğunu söz etti. 

“DIŞKISI BOL OLAN UZUN YAŞAR”

Erbaş, “Dışkı ölçüsü. Dışkı ölçüsü bol olacak. Az yapıyorsan bağırsak gidik demek. Bi yapıyorum hocam bir tabak. Günde iki yapıyorum çok yapıyorum. Afrika’da bir insan ne kadar çok dışkılıyorsa o kadar sağlıklıdır diyorlar. Ölçü büyük olacak. Dışkısı bol olan uzun yaşar” dedi.

GEN TARTIŞMASIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19) Türkiye’ye gelmeden evvel de açıklama yapan Fizyoloji Uzmanı Doç. Dr. Oytun Erbaş, koronavirüsün Türklere bulaşmadığını tez etmesiyle gündeme gelmişti.

Erbaş, “Türkler Asya ırkı ancak bize biraz da Akdeniz’den gen gelmiş. Biz biraz Macaristan, Rumen kümesinden da gen almışız. Daha karışık bir gen grubuyuz. Ben Türkiye’nin çok az etkileneceğini düşünüyorum” demişti.

Maske takmanın da gerekli olmadığını savunan Erbaş, “Çünkü maske nemle ıslanıyor. Virüs üstünde daha çok birikir. Maske bırakın önlemeyi hasta olmayı bile kolaylaştırabilir” tezinde bulunmuştu.

“AKP OLMASAYDI AKADEMİSYEN OLMAZDIM”

Oytun Erbaş katıldığı bir televizyon programında da “AKP olmasaydı akademisyen olamazdım” tabirlerini kullanmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.