KPSS imtihan giriş evrakı yayınlandı! KPSS Lisans Alan Bilgisi giriş dokümanı sorgulama ekranı…

Posted by

Memur olmak isteyen adayların uzun müddettir çalışmalarını sürdürdüğü KPSS için imtihana giriş dokümanı erişime açıldı. KPSS Lisans Alan Bilgisi imtihan giriş evrakı ÖSYM AİS üzerinden öğrenilebiliyor. Ayrıyeten ÖSYM, imtihana girecek adaylara, saat ikazında bulundu.

KPSS’de başarılı olarak memur olmak isteyenler imtihan hazırlıklarını sürdürürken, imtihanlara katılacakları yerler belirli oldu. Adaylar KPSS yerlerini ÖSYM AİS üzerinden TC kimlik no ve şifre ile öğrenebilecek.

KPSS İMTİHAN GİRİŞ YERLERİ

KPSS ALAN BİLGİSİ İMTİHANI NE VAKİT?

ÖSYM’nin imtihan takvimine nazaran KPSS Lisans Alan Bilgisi Oturumları 6-7 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

KPSS İMTİHAN YERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar, imtihana girecekleri yer bilgisini gösteren İmtihana Giriş Evrakını, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden, T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebilecekler.

ÖSYM’DEN SAAT UYARISI

ÖSYM tarafından yapılan saat bilgilendirmesi şu biçimde;

06 Ağustos 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Lisans Alan Bilgisi İmtihanları 1. Oturumu için adaylar, saat 10.00’dan sonra imtihan binalarına alınmayacaklardır.

06 Ağustos 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Lisans Alan Bilgisi İmtihanları 2. Oturumu için adaylar, saat 14.30’dan sonra imtihan binalarına alınmayacaklardır.

07 Ağustos 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Lisans Alan Bilgisi İmtihanları 3. Oturumu için adaylar, saat 10.00’dan sonra imtihan binalarına alınmayacaklardır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.