Kylian Mbappe’den Real Madrid sözleri! “Hayal kırıklığına uğramalarını anlıyorum”

Posted by

Uzun süren bir bekleyişin akabinde Paris Saint-Germain’de kalacağı açıklanan Kylian Mbappe, basın toplantısında konuştu.

“REAL MADRID’E MESAJIM…”

PSG ile 2025 yılına kadar yeni mukavele imzalayan genç yıldız, basın toplantısında, ‘Real Madrid için bir iletinin var mı?’ biçiminde gelen soruya, “Evet, onlara teşekkür etmek istiyorum. Real Madrid formasını hiçbir vakit giymememe karşın, beni kendilerinden biri olarak kabul etiler. Hayal kırıklığına uğramalarını anlıyorum lakin umarım ülkemde kalmayı tercih ettiğimi anlarlar. Ben bir Fransızım ve bu şampiyona ile kulübü üste taşımak istiyorum” dedi.

“BİZZAT KONUŞMAK GÖREVİMDİ”

Genç yıldız, Real Madrid Lideri Florentino Perez’e PSG’de kalma kararının kendisinin ilettiğinin hatırlatılması üzerine, “Florentino Perez, şahane biri ve beni keyifli etmek için her şeyi yaptı. Bu yüzden saygılı biri olarak, onunla şahsen konuşmak benim görevimdi” değerlendirmesini yaptı.

Fransız grubunda devam etme kararının İspanya’da saygısızlık olarak reaksiyon gördüğünü ve bu husus hakkındaki niyetleri sorulan 23 yaşındaki futbolcu, “Kimseyle muahede yapmadım, evet mukavelenin ana çizgilerini konuştuk, sonra ben seçimimi yaptım.” tabirlerini kullandı.

“ANAVATANIN ÇAĞRISIYDI”

“Real Madrid’in yaşadığı hayal kırıklığını anlayabiliyorum” kelamlarını kullanan Mbappe, “Ama ben Real Madrid’e ‘Hayır’ demedim. Fransa’ya ve PSG’nin yeni projesine ‘Evet’ dedim. Burada kalmak anavatanımın ve başşehrin bir davetiydi. PSG’den bonservissiz ayrılmak için çok erkendi” diye konuştu.

“SADECE FUTBOLCUYUM”

‘PSG’de kalmak için sana tam yetki mi verildi?’ yöneltilen Kylian Mbappe, “Ben bir futbolcuyum ve bunun ötesine geçmeyeceğim.” kelamlarını kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.