Okan Buruk’tan Icardi ve Kaan Ayhan açıklaması! ‘2-3 güne bitecek’

Posted by

Galatasaray’ın Spor Toto Muhteşem Lig’in 5’inci haftasında Gaziantep FK’yı 2-1 mağlup ettiği karşılaşmanın akabinde Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk ve Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erol Bulut, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundular.

Bu haftaki TFF, Galatasaray Adası, dünkü maçta yaşanan saha olayları nedeniyle istemedikleri bir hafta olduğunu lisana getiren Buruk, hüzünlerini lisana getirerek kelamlarına başladı.

Çok farklı kıssaların olduğu bir maç olduğunu kaydeden Buruk, “Pazartesi gecesi tek maç. Galatasaray sonuna kadar izleyenlere düzgün şeyler seyrettirmeye çalıştı. Rakibi çok suçlamıyorum, vakit geçirmeyle alakalı. Burada maçı yöneten bir hakem var. Çok yanlış karar verdi, maçı kaybetti, bu farklı lakin rakibin maçın içinden mühlet almasına müsaade etti. Burada ben grupları suçlamıyorum, burada maçı yöneten birisi var. Bir kez bile uyarmadı. Onun yanında alışılmış ki verilen yanlış kararlar vardı. Yanlış bir kırmızı kart. Oyun içinde birçok şeyi aleyhimize verdi hakemler. Bilhassa ikinci yarıda 11’e 10 olan oyunu kıymetlendirmek benim için değerli. Domine eden, topa sahip olan bir kadro vardı. Oyuncularımı tebrik ediyorum, onlara teşekkür ediyorum. Seyircimiz de bizimle birlikte uğraş verdi. Onlara da teşekkür etmek istiyorum. Bugün Galatasaray grubunun birlikteliğini alanda gösterdik. 10 kişi maç kazanmak bizim için önemliydi” dedi.

“BOEY BUGÜN SAHANIN EN DÜZGÜNLERİNDEN BİRİYDİ”

Sacha Boey ile dönem başında yaşanan olaylar ve oyuncunun şu anki performansı üzerine konuşan Buruk, “Sacha olayı şöyle, biz 27 Haziran’da idmanlara başlarken Sacha o kümenin içerisindeydi. 4 Temmuz’da geldi. 1 haftalık bir gecikmesi oldu. Onun yanında eski menajerlerinin kulüpten ayrılma isteği vardı. Herkes gelmişken onun 1 hafta geç gelmesinden ötürü bizim kamp takımımızda yer almadı. Daha sonraki kısımda tekrar konuştuk. Rezerv grubumuzla idman yaptı. Eski rezerv kadrosu diyelim, orası da kalktı artık. Yeniden bizim kontrolümüzdeydi, 1 aylık bir idman süreci geçirdi. Kendi menajerinden bir istek oldu, sizden özür dileyip tekrar oynamak istiyor diye. Onun üzerine Sacha’yı çağırdık, benden özür diledi. Biz de kadroya dahil ettik. Çok da güzel bir performans sergiliyor. Kadroyla birlikte yeterli bir performansı var. Bugün de sahanın düzgünlerinden biriydi. Biz de formayı ona veriyoruz” tabirlerini kullandı.

“TÜM MAÇLARI DOMİNE EDİYORUZ, OFANSİF BİR OYUN OYNUYORUZ”

Takımın gol atma konusunda dert yaşamasına değinen Okan Buruk, “Hep gol atma üzerine konuşuluyor her şey. Defansif bir oyun oynasak haklısınız diyeceğim ancak oynadığımız tüm maçları domine ediyoruz, topu içeri atamıyoruz. Bu ofansif oyunumuzu bugün de gösterdik. Oyuncular forma giriyor. Aslında duruma giriyoruz. Ümraniyespor maçında haftanın en çok duruma giren ekibiyiz, son dakika gol attık diye eleştirildik. Geçen sene çok fazla gol yemiştik. Gol yememek için değil, gol atmak için oynuyoruz lakin natürel ki gol yememek de önemli” diye konuştu.

“KEREM’E GÜVENİYORUM”

Buruk, Kerem Aktürkoğlu’yla ilgili görüş bildirerek, “Kerem bizim bedelli oyuncularımızdan birisi. Çok yeterli çalışıyor, yeterli niyetli çalışıyor. Ben Kerem’in çalışmasından çok memnunum. Bazen bu türlü devirler olabiliyor. Özgüven kaybı var, lige uygun başlamayınca devamı geliyor. Seferovic’te de birebir şey oldu. Tekrar çıkacaklarını biliyoruz. Kerem de daha üstlere çıkacak. Oynadığı oyundan sorumlu olan da benim. Kerem’i daha yeterli duruma getireceğiz, daha uygun olacak. Oyuncuma güveniyorum” açıklamasını yaptı.

“RAKİBİN UZATMA DAKİKALARINDAKİ OYUNUNU REFERANS ALDIK”

10 kişi kaldıktan sonra devre ortasında oyuncularla ne konuştuğu sorulan Okan Buruk, “İlk yarı 7-8 dakika uzatma dakikalarında oynadığımız oyun bizim için bir test oldu. Rakibin oyununu referans alarak ikinci yarı planını yaptık. Önde oynadık. Daha çok bunun üzerinde durdum. Hakikat baskılar yaptık, rakibi güzel sıkıştırdık. Geçişten durumlar verdik. Maç öncesi de bunu bekliyorduk. Yalnızca kazanma üzerine oyunu kurduk. Bir stoper aldık. Sonrasında Mertens’i kenara aldık, bir sakatlığı oldu. Son dakika 4 kişi atağa hakikat gitti. 10 şahısken. Bu da kıymetli bir şey” biçiminde konuştu.

“YAŞAR KEMAL UĞURLU İSMİNİ GÖRÜNCE KAYGI TAŞIMAYA BAŞLADIK”

Maçın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu’yla ilgili konuşan tecrübeli çalıştırıcı, şunları söyledi: “Maç öncesinde Yaşar Kemal Uğurlu ismini görünce telaş taşımaya başladık, palavra söylemeyeceğim. Başakşehir ile çıktığım son maçta da yeniden yanlış bir kırmızı kart göstermişti. O performans şaşırtmadı beni. İrtibatı zayıf bir hakem. Alışılmış ki Galatasaray Kulübü’nün geçen yıldan gelen bir hafızası var. Bu sene de tıpkı halde başlaması bizi rahatsız ediyor. Alışılmış ki tekrar bir MHK ve TFF var. VAR hakemleri farklı bir statü aldı. Bunun için de yanılgı yapmalarını istemiyoruz, yanlışların neden olduğunu da çözemiyoruz. 3 kişi otursak hakikat kararı veririz, neden verilemediğini anlamıyoruz. Yalnızca bize karşı değil. Lakin olağan hiçbir halde berbat bir niyet aramıyoruz. Bundan sonraki maçlarda isteğimiz, daha güzel hazırlansınlar, daha konsantre olsunlar. Benim isteğim hakemler biz nasıl hazırlanıyorsak, o denli hazırlansın.”

“KENAR ORTALARDA PROBLEM YAŞIYORUZ”

Kenar ortalarda düşünce yaşadıklarını belirten Okan Buruk, “Bunu Giresun maçında da çok yaşadık. Kenar ortaların isabeti konusunda çalışıyoruz. Oyuncunun gerçek karar vermesi değerli. Nereye kesecek? Orada bir fotoğraf var, resmi gerçek çekse gerçek kararı verebilecek lakin bu da bir özellik. Bununla ilgili çalışıyoruz, daha da düzgün olacak. Bu bir sıkıntımız” dedi.

“ICARDI VE KAAN AYHAN TRANSFERLERİ 2-3 GÜN İÇİNDE BİTER DİYE DÜŞÜNÜYORUZ”

Icardi ve Kaan Ayhan ile görüşmelerin devam ettiğini ve 2-3 gün içinde biteceğini düşündüklerini söz eden Galatasaray Teknik Yöneticisi, “2-3 tane daha oyuncuyla da takımımızı güçlendirmek istiyoruz. Daha çok seçenek ortaya çıkacağını düşünüyorduk lakin çıkmıyor. Şanslı olduğum taraf, hem liderimiz hem Erden Beyefendi hem tüm yöneticilerimiz ellerinden geleni yapıyorlar. Bir hoca olarak çok şanslıyım. Biz devamlı maç seyrediyoruz. Kendi işimiz dışında kulüpte daima oyuncu seyrediyoruz” diye konuştu.

“TAYLAN ÂLÂ ÇALIŞIYOR”

Taylan Antalyalı’nın neden oynamadığı konusunda gelen soruya Buruk, “Bu sene 3 tane orta saha oyuncusu geldi. Geçen yıldan kalanlar da vardı. Galatasaray’ın başarısı için Taylan da idmanını yapıyor, kişilik ve karakter olarak değerli bir oyuncu. 15 yaşından beri onu tanıyorum. Takımda yer almadı bugün. Bir şekillenme olacaktır. Bizimle güzel bir biçimde çalışıyor. Antalyaspor maçında oyuna girmişti, sonrasında müddet alamadı. Oraya bir yoğunluğumuz var. Genç oyuncularımız var. Hamza bizim için kıymetli bir oyuncu. Tekrar altyapıdan birçok oyuncu takıma girebiliyor. Bazen bu türlü kararlar alabiliyoruz” karşılığını verdi.

“EMİN BAYRAM’IN PERFORMANSINDAN ÇOK MUTLUYUM”

Emin Bayram’ın Rezerv Lig’de iki maç oynadığını hatırlatan Buruk, “Hem bu maçta daha uygun olmasını sağladı hem de biz dedik ki, Emin 2 maç oynadı. Emin daima aklımda, birinci 11 oynayacak kapasitede bir oyuncu olarak görüyorum. Bir sakatlık geçirdi, bir müddet bizimle değildi. Ayaklarının âlâ olması bizim için değerli. Çok âlâ bir sağ ayağı var. Bugünkü performansından ötürü çok memnunum. Rezerv Lig oyuncular için oluyordu. O kadar çok önden gittik, o kadar çok gol attık ki, Rezerv Lig’i erken bitirdiler herhalde” sözlerini kulandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.