Sesinde Aşk Var sinemasının konusu nedir? Sesinde Aşk Var sinemasında hangi müzikler çalıyor?

Posted by

16 Ağustos 2019’da vizyona çıkan Sesinde Aşk Var sineması’nda romantik bir öğrenci, okulundaki gitar çalan yetenekli çocuğa âşık olur, fakat çok geçmeden, kurduğu hayaller katı büyükbabasının istekleriyle çatışır.

SESİNDE AŞK VAR SİNEMASININ KONUSU NEDİR?

Filmin ana konusu, Deniz’in, lisenin son sınıfında, hayatına istikamet vereceği devirde, karşısına çıkan Rüzgar’a aşık olarak bütün istikrarının bozulmasının kıssasıdır.

Rüzgar, Deniz’in sesindeki aşkı, tutkuyu ve tadı keşfeder. Evvel sesini duyar ve daha görmeden aşık olur. Deniz, 17 yaşında, gözü çok başarılı olduğu dersleri dışında bir şeyi görmeyen, cıvıl cıvıl, sevinç dolu bir genç kızdır. Anne babasını çok küçükken kaybeden Deniz, dedesinin hissettirmeden baskılaması ve yönlendirmesi sonucunda kendisini derslerine vermiştir.

Oysa Deniz’in en büyük zevki ve yeteneği, müzik söylemesidir. Lakin dedesi Şükrü, kendi geçmişinde yaşadığı bir travma nedeniyle Deniz’i o denli baskılar ki, Deniz en büyük yeteneğinin bu olduğunu bile fark etmemiştir. Ta ki okula yeni gelen bir rüzgara kapılıp gidene kadar. 18 yaşındaki Rüzgar, elinden gitarı düşmeyen tam bir müzik aşığıdır.Deniz, Rüzgar’a ve müziğe kendini kaptırıp hakikaten yapmak istediği şeyi keşfetme seyahatine çıkar.

Bu seyahatte aşkı ona hem kılavuz olacaktır hem de yoldaş. Ancak Deniz’in hiç hesaplayamadığı şey, tüm bu yaşadığı keşif sürecinin dedesinin rahatsızlığını tetiklemesidir.

Deniz kendisini büyüten, tek başına ona aile olan dedesi ile aşkı ve müzik tutkusu ortasında bir tercih yapmak zorunda kalır. Deniz, hayatının en sıkıntı kararını vermek üzereyken anne ve babasıyla ilgili büyük sırrı öğrenir ve her şey bir anda bilakis döner.

SESİNDE AŞK VAR SİNEMASININ OYUNCULARI VE DİREKTÖRÜ KİMDİR?

Sesinde Aşk Var sinemasının direktörlüğünü Osman Taşçı yaptı. Sesinde Aşk Var sinemasının oyuncu takımında Burak Tozkoparan,Hayal Köseoğlu,Gizem Güneş yer alıyor.

SESİNDE AŞK VAR SİNEMASININ MÜZİKLERİNİ KİM YAPTI?

Filmin müzikleri Barış Aryay tarafından yapıldı.

SESİNDE AŞK VAR SİNEMASINDA ÇALANA ŞARKILAR

Kalk Gülümse Yeni Bir Güne

Tastamam

Ellerin Ellerime

Hoş Geldin Aşkım

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.