Sevimli Payzın’dan 6’lı masaya reaksiyon

Posted by

Türkiye, 2023 seçimlerinin arefesinde…

Seçimlere  birlikte girmesi beklenen 6’lı ittifakta “Cumhurbaşkanı adayı kim olacak, HDP masada olacak mı?” tartışmalarının yanı sıra önderler ortasındaki arbedeler ittifak kurulur kurulmaz krize yol açtı.

Yaşanan  gelişmeler sonrası muhalefet önderlerine yakınlığı ile bilinen gazeteci Sevecen Payzın, bu duruma sert reaksiyon gösterdi.

HDP Küme Başkanvekili Saruhan Oluç ile  6’lı masa ve HDP ortasındaki hengameleri pahalandıran Payzın, muhalefetin ülkedeki meseleler için bir tahlil üretmediğinden yakındı.

Muhalefetin saçma sapan konularlarla ülke gündemini meşgul etmemesini lisana getiren Payzın, başkanlara seslenerek şu  tabirleri kullandı;

 

Bunlar emin olun sokaktaki beşere bir şey söylemiyor

“Mesela 6’lı masanın temsilcileri de bu türlü üst cümleler kuruyorlar. ‘Ülkemizin içinden geçtiği bu dertli günlerde, hepimizin demokrasi konusunda..’ Bunlar emin olun sokaktaki beşere hiçbir şey söylemiyor.

Bırakın saçma sapan konuları

Şunu bekliyorlar; arkadaş 6’lı masa mısın.. Bırak saçma toplantıları ve saçma konuşmaları sen bir şeyi somut koy, bana itimat ver, sen bunları geldiğinde çözecek misin? Bunlara bakıyor.

Somut hiçbir şey çıkaramıyorlar

Millet şunu anlayamıyor.. Ya bunlar 6’lı masa konuşuyorlar. Somut hiçbir şey çıkmıyor. Problem bu. 6’lı masa insanların başında ne olup bittiğini netleştirememiş durumda.”


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.