Tapuda rüşvet operasyonunda 2. dalga

Tapuda rüşvet operasyonunda 2. dalga

Posted by

Usulsüzlükler birbiri ardına sıralandı. Ekipler de hemen harekete geçti. Şile Tapu Müdürlüğü’ne 2’nci dalga rüşvet operasyonu gerçekleştirildi.

Şile Tapu Müdürlüğü’ne geçtiğimiz ekim ayı operasyon düzenlenmiş, 32 şüpheli mahkemece tutuklanmıştı. Ancak usulsüzlükler hala devam etti. Bunun üzerine şile cumhuriyet başsavcılığı talimat verdi. Mali suçlarla mücadele ekipleri ise harekete geçti. Tapu müdürlüğü mercek altına aldı.

CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ, “Zarflarla tapu dairesinin tuvaletlerinde, girişinde, arkasında rüşvet veriyorlar. Şile Tapu Müdürlüğü’nde özellikle son aylarda işlemlerin geç olduğu, rüşvet çarkının döndüğüne dair bir takım şikayetler vardı. Gerçekten de Şile Tapu Müdürlüğü’nde insanların işlemlerini hızlandırmak için rüşvet verdiği ya da kişisel verilerin dışarıya çıkarılması için yine rüşvetle bilgi alındığı anlaşılıyor” dedi.

Ekipler, takibin ardından 2’nci dalga rüşvet operasyonunun düğmesine bastı. Baskında 12 kişi gözaltına alındı. İfadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.