Tayfun Korkut, adım adım Muhteşem Lig’e

Posted by

Hertha Berlin’den gönderilmesinin akabinde boşa düşen Tayfun Korkut, yeni dönem öncesi mesleğinde bir birincisi yaşayabilir.,

Daha evvel Türkiye’den hiç grup çalıştırmayan ve yalnızca 9 yıl evvel A Ulusal Futbol Ekibi’nde Abdullah Avcı’nın yardımcılığını yapan Tayfun Korkut’a Aytemiz Alanyaspor’un B planı pozisyonunda.

FARIOLI GİDERSE TAYFUN KORKUT

Alanyaspor’un 33 yaşındaki hocası Francesco Farioli’ye, 2020/2021 dönemini Fransa Ligue 1’de şampiyon tamamlayan, geride bıraktığımız dönemi ise 10. bitirerek taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Lille kancayı taktı.

Lille dışında Avrupa’dan öteki kadroların da ilgilendiği genç teknik yöneticinin ayrılığı sürpriz olmayacak. Akşam’da yer alan habere nazaran, Farioli giderse Alanya idaresinin hoca olarak Korkut’u düşündüğü öğrenildi.

2.5 AYDA HERTHA BERLIN’DEN GÖNDERİLDİ

Geçtiğimiz kasım ayının sonunda Hertha Berlin’in başına geçen Korkut, 13 maçta 2 galibiyet alınca ekipten kovulmuştu. Tayfun Korkut, Hertha Berlin ve A Ulusal Futbol Kadrosu tecrübeleri dışında Hannover 96, 1.FC Kaiserslautern, Bayer Leverkusen, Stuttgart gruplarını çalıştırdı.

FARIOLI İÇİN BONSERVİS TALEBİ

Aytemiz Alanyaspor’un, iki yıl daha kontratı bulunan Farioli’nin ekipten ayrılmak istemesi durumunda aksam.com.tr’nin edindiği bilgiye nazaran, İtalyan teknik yönetici için bonservis talebinde bulunacak.

Hocalık mesleğine birinci olarak Alanya’da Çağdaş Atan’ın yardımcısı olarak başlayan Farioli sonrasında birinci teknik yöneticilik tecrübesini VavaCars Fatih Karagümrük’ün başına geçerek yaşamış oradan da Aytemiz Alanyaspor’a birinci hoca olarak geri dönmüştü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.