TİP: El ele verip bu iktidardan kurtulalım

Posted by

Türkiye Personel Partisi (TİP), Seyahat Parkı aksiyonlarının 9’uncu yıldönümü münasebetiyle bir açıklama yaptı. “Halka küfreden şahıs bizim yan yana gelmememiz için elinden geleni yapıyor” tabirlerinin yer aldığı açıklamada, “Bu ülkenin onurlu insanı, çalışanı işçisi, genci, kadını… Gel bu işleri, Seyahat ruhuyla, el ele vererek, dayanışmayla, müzikle, türküyle el birliğiyle halledelim. El ele verip bu iktidardan kurtulalım” denildi.

TİP, Seyahat Parkı aksiyonlarının 9’uncu yıldönümü hasebiyle yazılı bir basın açıklaması yaptı. “Gezi ruhu” vurgusu yapılan ve “Gezi kalır zorbalık gider” başlığına yer verilen açıklamada şu sözler yer aldı:

“ZORBAYA DAİMA BİRLİKTE ‘YETER’ DEMENİN HEYECANI…”

“1 Haziran 2013 günü Taksim Meydanı’na giren on binler, tüm ülkede Seyahat direnişine takviye veren, ona katılan milyonlar bir zorbaya daima birlikte ‘Yeter’ demenin heyecanını ve gururunu paylaşıyordu. MONOPOL personellerine kış ayazında sıkılan suya, ODTÜ öğrencilerine atılan gazlara, Emek Sineması’nın talan edilmesine, Reyhanlı Katliamı’na, iktidarın Suriye siyasetine, cemaatçilerle iştirakine, ‘iki ayyaş’ sözlerindeki aymazlığa, tabiatın yağmasına, bayana düşmanlığına, LGBTİ+ nefretine karşı biriken öfke yan yana geldi, umuda dönüştü.

“ELİNDEN GELENİ YAPIYOR”

Zorba zorbalığına devam ediyor. Meydanlara inmek tahminen bugün daha sıkıntı. Halka küfreden şahıs bizim yan yana gelmememiz için elinden geleni yapıyor.

“UMUDUMUZ GRAM AZALMADI”

Halbuki biz çoğunluğuz. Seyahat’te yan yana duran bizler, o gün bize kızsa da sonra memleketin geldiği hali görüp bize hak veren yeni dostlarımız, 2013’te çocuk olup artık ortamıza katılanlar… Gencecik kardeşlerimizi yitirdik fakat artık daha da fazlayız. Zorbanın topu tüfeği, paralı adamları, çeteleri var lakin etrafında ‘insan’ kalmadı. Biz çoğunluğuz ve umudumuz bir gram azalmadı.

“YAPMAMIZ GEREKEN İŞLER ARTTI”

Seyahat’in yıl dönümünde Boğaziçi Köprüsü’ne ‘Her Yer Taksim Her Yer Direniş’ pankartını asarken, milyonların sesini haykırdığımızı biliyorduk. Genç arkadaşlarımız Taksim Meydanı başta olmak üzere memleketin dört bir yanında yeri göğü inletirken azalmayan umudumuza güveniyorduk. Umudumuz azalmadı lakin yapmamız gereken işler arttı.

“EL BİRLİĞİYLE HALLEDELİM”

Bu ülkenin onurlu insanı, emekçisi işçisi, genci, kadını… Gel bu işleri, Seyahat ruhuyla, el ele vererek, dayanışmayla, müzikle, türküyle el birliğiyle halledelim. Değmediğimiz tek bir el, kederini paylaşmadığımız tek bir dostumuz, isyanını haykırmadığımız tek bir yurttaşımız kalmasın. Gel Seyahat’te başladığımız işi birlikte bitirelim. El ele verip bu iktidardan kurtulalım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.