Tunç Soyer’den tenkitlere cevap: ‘Hiç kimse gölge düşüremez’

Posted by

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, dün İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen merasimde yaptığı konuşmadan ötürü MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar ve AKP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından maksat alınmıştı.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, dün 9 Eylül İzmir’in kurtuluşunun 100. yıldönümü nedeniyle kentte tüm gün süren ve akşamında Tarkan konseriyle son bulan coşkulu kutlamaların akabinde bugün kendisini amaç alanlara cevap verdi. Soyer, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sevgili İzmir. Dün akşam çok güzeldin!” dedi ve akabinde “Hepimizin tek yürek olduğu bu harika buluşmaya hiç kimse gölge düşüremez” bildirisi verdi. 

Soyer’in Twitter’dan yaptığı paylaşım şöyle: 

“Sevgili İzmir. Dün akşam çok güzeldin! Hepimizin tek yürek olduğu bu harika buluşmaya hiç kimse gölge düşüremez. Biz işgalcilerin gemileriyle kaçan saray erkanının değil, bağımsızlığımız için göğsünü siper eden Mustafa Kemal Atatürk’ün ve bu uğurda canını feda eden atalarımızın müsaadeden yürümeye devam edeceğiz. “

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.