Yerlikaya’dan kaçak su tezlerine cevap

Posted by

AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Küme Başkanvekili İsmail Yerlikaya, kendisine ilişkin firmalarda kaçak su kullandığı tezlerini yalanladı.

Son günlerde bir mahallî gazetede şahsı hakkında yapılan palavra ve temelsiz haberler üzerine kamuoyunu bilgilendirme gereği duyduğunu tabir eden Yerlikaya şahsına ilişkin firmalarda kaçak su kullanıldığı haberi büsbütün asılsızdır ve iftira olduğunu söyledi.

Söz konusu tutanakta da belirtildiği üzere tek bir damla kaçak su kullanımı olmadığını anlatan Yerlikaya “Buradaki olay iş yerinin peyzajında ve saha paklığında kullanılan artezyen (kuyu) suyunun fazlasının yağmur drenaj sınırına verilmesiyle ilgili olup, atık suyun bertarafı bahsidir. MESKİ’ye ilişkin tek bir damla kaçak su kullanılmamıştır. Bu bahis daha evvel Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Sayın Vahap Seçer’ in oturduğu sitede de yaşanmış olup , şuan artezyen suyu kullanan tüm sitelerin ve işyerlerinin problemidir. MESKİ genel şurasında almış olduğu haksız ve yanlış bir karara dayanarak artezyen suyunun bertarafında yağmur drenaj ve kanalizasyonuna bırakılan su için metre küp su fiyatının % 45’i oranında atık su bedeli almaktadır. Ayrıyeten geriye dönük 12ayx5 kat olarak Mersinli hemşerilerimize haksız yere yüksek cezalar kesilmektedir. Bunun Türkiye’de hiçbir belediyede örneği yoktur” dedi.

Cumhur ittifakı Meclis üyeleri olarak; Kasım ayı MESKİ genel Konseyinde tarifelerde değişiklik önererek vatandaşlarlardan haksız yere alınan yüzde 45 atık su bedeli ve 12 ay x5 kat uygulamasının kaldırılması için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini tabir eden Yerlikaya şunları kaydetti:

“İDDİALAR ASILSIZ”

“Haberdeki tezler palavra ve asılsızdır. Şöyle ki; Haberde yazan üç farklı mahalledeki iş yerleri kelamı palavradır, MTSO (Mersin Ticaret ve Sanayi) kayıtlarına bakıldığında ismi geçen üç firmadan iki tanesi ile hiçbir ortaklığımın olmadığı görülecektir, yalnızca bir firmada yüzde 50 ortaklığımın bulunduğu kalan öbür payların %30 CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel’e, %20 lik kısmının ise CHP Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Tuncay Gökçel‘e yani; CHP’li iki kardeşe ilişkin olmasına karşın, bununda MTSO kayıtlarında herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir ortam var iken kelamda yandaş ve taraflı haber sitesince yapılan bu haber CHPli kardeşleri görmezden gelerek şahsım ve Küme Lider Vekili olduğum  AK Parti bu palavra haber üzerinden yıpratılmaya çalışılmıştır.

“DİK DURUŞUMDAN BİRİLERİ RAHATSIZ OLMUŞ”

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisini izleyip takip edenler bilir ki; Bilhassa Meclislerde Ranta dayalı İmar belgelerine karşı dik duruşum ve verdiğim gayretten aşikâr ki birileri rahatsız olmuştur.                                                                                         

Özellikle Mersinimiz için hayati ehemmiyeti olan Efrenk vadisi (Müftü deresi) 1/5000 ölçekli nazım imar planında yapılan yanlışları, yeşil alanların katledilerek ilave konut alanlarının açılmasına karşı verdiğim gerek Mecliste hukuk önündeki çabamdan birileri rahatsız olmuştur. Rantları Mahkemece bozulunca gündem değiştirmeye yönelik şahsımı ve Partimi gaye göstererek yıpratmaya yönelik sipariş haber yaptırılmıştır.  Buradan şunu belirtmek istiyorum; Mersinin yeşil alanlarının; birilerinin Rantı için katledilmesine, Ranta dayalı İmar yolsuzluklarına dün dik durduğum üzere bu günde yarında dik durup uğraşıma devam edeceğim. Ayrıyeten bu hukuksuz süreci yapan Meski vazifelileri ve palavra haberi yapan kelamda haber sitesi ve yetkilileri hakkında kabahat duyurusunda bulunduğumu ve yasal haklarımı hukuk önünde sonuna kadar arayacağımı kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.