Yusuf Yazıcı’nın menajeri: Avrupa Ligi’ni kazanmak için döndü

Posted by

2019’da 18.5 milyon euro karşılığında Lille’e transfer olan Yusuf Yazıcı 3 sene sonra yuvasına geri döndü

Bordo-mavililer, 25 yaşındaki futbolcuyu 1 dönemliğine kiraladı. Yusuf Yazıcı’nın transfer sürecini menajeri Adem Cebeci anlattı.

Radyospor’a konuşan Cebeci, ‘‘Satın alma opsiyonu yok. CSKA’da çok başarılı oldu. Üst üste 6 maçta gol atan tek futbolcu oldu. Ulusal grupta sakatlık yaşadı. Yalnızca o biraz aksattı. CSKA bütün haklarını almak için çok uğraş etti; ancak Lille lideri sayısı çok üst taşıdı. Yeniden de alacaklardı; lakin UEFA Avrupa kupalarına katılmalarına müsaade vermedi. Onlar da Avrupa’da olamadıkları için, savaştan ötürü, bu kadar yatırım yapamadılar.” dedi.

“2 kupayı da kazanabilir”

Yazıcı’nın Avrupa Ligi şampiyonluğu için Trabzon’a döndüğünü söyleyen menajer, “Yusuf, Trabzonspor’dan ayrıldıktan sonra tahminen de en çok üzülen isim Ertuğrul Doğan olmuştu. Yusuf’un dönmesi için çok ısrar etti. Yusuf’a çok değerli amaçlar koydu. Avrupa Ligi şampiyonluk gayesi bunlardan bir tanesi… Çok ısrar etti; sonraki süreçte Yusuf Trabzon’a dönmek istikametinde karar verdi. Bu kararı asla geri adım olarak değerlendirmemek gerekir. Yusuf geri adım atmadı. Buraya çocukluk hayalini gerçekleştirdi. Avrupa Ligi şampiyonluğu için buraya geldi. Umarım 2 kupayı birden alırlar’.” şeklinde konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.