Ahmet Hakan: AKP’nin Filistin mitinginin 28 Ekim’de değil, farklı bir tarihte olması daha münasip kaçardı

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, AKP İstanbul’un düzenleyeceği Filistin mitinginin Cumhuriyet Bayramı’ndan bir gün önce yapılacak olmasını eleştirdi. 

28 Ekim’de yapılacak Filistin mitingine Cumhur İttifakı’nın liderlerinin de katılacağını hatırlatan Hakan, şunları kaydetti:

“Bağlantı yok: İsrail’in gaddarlığına itiraz etmek, bebeklerin öldürülmesine karşı çıkmak, vahşete dur demek, mağdurlarla dayanışma sergilemek amacıyla düzenlenen bir mitingle Cumhuriyet kutlamaları arasında herhangi bir bağlantı kurulmaz, kurulamaz. Bunlar apayrı şeyler.

Mitingin tarihi: Ancak mitingin tarihi farklı olabilirdi. Miting, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutlayacağımız günden bir gün önce yapılacak. Keşke zamanlama böyle belirlenmeseydi. Keşke mesela 31 Ekim günü, mesela 1 Kasım günü yapılsaydı bu miting. Çok daha münasip kaçardı.

Temel çağrı: Mitingin çerçevesi de çok önemli. Erdoğan, dün şöyle dedi: ‘Tüm taraflar elini tetikten çekip derhal ateşkes ilan edilmeli. Hem İsrail’in saldırıları hem de İsrail’e yönelik füze atışları kesilmeli’ İstanbul mitinginin temel çağrısı, net talebi, tek derdi bu olmalı.” 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx