BMW, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği etkinlikte gelecek 5 yıl içinde uygulamaya koyacağı planını açıkladı. Bu süre zarfında 40’a yakın yeni modelin piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Ayrıca elektrikli araçlara daha fazla ağırlık verilecek ve Tesla gibi markalara alternatif oluşturulacak. Şirket yönetimi içten yanmalı motor teknolojisinden vazgeçmeyecek ve bu teknolojiyi geliştirerek kullanıcıların beğenisine sunmaya devam edecek. BMW’nin elektrik araç satışlarından memnun olduğu ve gelecek dönemde yatırımlarını hızla sürdürerek bu alanda domine etmek istediği belirtiliyor. Bu vizyon gerçekleşirse otomotiv sektöründe kartlar yeniden dağıtılabilir.