İddia: Askeri Okulda Teğmenler Arasında Atatürk Kavgası Çıktı, Fotoğrafı Yırttı

İstanbul Tuzla Piyade Okulu’nda 10 Kasım’da skandal bir olay yaşandığı iddia edildi. Atatürk rozeti takmayı reddeden ve yırtıp atan bir teğmen ile başka bir teğmen arasında kavga çıktı. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan konu hakkında soru önergesi verdi.

Bu sözler sonrası olaya tepki gösteren askerlerle, Atatürk fotoğrafını yırtan teğmen ve arkadaşları arasında arbede çıktı. İki grup arasındaki arbedenin büyümesiyle dışarıdan polis ve jandarmanın dahil oldu.

Atatürk resmini yırtan kişinin dışarıdan darp raporu aldığı ve aynı gece saat 03.00’da sivil savcının darp edenleri çağırdığı belirtiliyor.

Teğmenin bir tarikat ile bağlantılı olduğu ve okul içerisinde benzer gerilimlerin sıklıkla yaşandığı da iddialar arasında.

Ceylan, “Son günlerde sosyal medya platformlarında 10 Kasım Atatürk’ü Anma töreninde Tuzla Piyade Okul Komutanlığı’nda bir grup teğmenin yakalarına Atatürk resmi takmayı reddettikleri, teğmenlerden birinin Atatürk resmini yırtarak yere attığı ve buna tepki gösteren diğer bir grup teğmen ile aralarında arbede yaşandığı, arbedenin büyümesi ile olaya dışarıdan jandarma ve polisin de dahil olduğu, konuya ilişkin idari soruşturma başlatıldığı bilgisi kamuoyuna yansımıştır” sözleriyle bu iddiayı yanıtlaması için Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’e yönelik soru önergesi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx