Mutfakta Yetiştirilmeye Uygun 3 Bitki: Yemek Kokusunu Mutfaktan Uzaklaştırır

Ev bitkileri, Stresi azaltıp hava kalitesini iyileştirdikleri için sağlığa da faydalıdırlar.

Üstelik pencere pervazında salata malzemelerinizi, yeşilliklerinizi yetiştirmek hem ekonomi hem de çevre dostu bir alışkanlıktır.

ORKİDE

Bu egzotik görünümlü güzellikler her mutfağa harika bir katkı sağlar. Farklı renk ve koku çeşitleriyle herkesin beğeneceği bir orkide mutlaka vardır. Sarı, limon kokulu mutfaklara çok yakışır.

YASEMİN

Yaseminin narin, tatlı çiçeksi kokusu mutfağınıza zarafet ve lüks bir dokunuş katar. İnsanlar yasemin çiçeklerine anaçlık, saflık, bağlılık veya sevgi gibi farklı sembolik ve manevi anlamlar yüklemektedir, bu nedenle her durumda evinize hoş bir dokunuş katacaktır. İç mekanda iyi performans gösterebilen birkaç çeşit vardır. Üstelik bazı türleri dört mevsim çiçek açmaktadır.

FESLEĞEN, NANE, KEKİK, BİBERİYE, NANE, MAYDANOZ GİBİ OTLAR

Fesleğen: Pizza ve makarna yemeklerinde harika bir tada sahip olan veya ev yapımı pestoda kullanabileceğiniz, yetiştirilmesi kolay, hoş kokulu bir bitkidir.

Nane: Nanenin temiz, taze bir kokusu vardır ve çorbaya, kısıra ve limonataya hoş bir katkı sağlar.

Biberiye: Az bakım gerektiren, harika kokulu bir bitkidir. Tavuk ve et yemeklerine, tabak süslemeye çok yakışır.

Kekik: Zengin aromatik bir bitkidir. İyi drenajlı toprağı tercih eder, bu nedenle fazla sulama konusunda endişelenmeyin. Bu az bakım gerektiren bitki tüm yıl boyunca yeşil olduğundan harika bir yatırımdır ve zeytine, salatalara çok yakışır.

Limon otu, lavanta, kişniş, maydanoz mutfakta yetiştirilmeye uygun bitkilerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx