TikTok “jumping boat” tekne akımı ölümle sonuçlanıyor!

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi TikTok’ta yepyeni akımlar ile sahneye çıkıyor. Hatırlarsınız bir dönem “bottle flip challenge” çılgınlığı vardı. İnsanlar içine su koyulabilen neredeyse her şeyi çevirerek düz bir şekilde yere atmaya çalışıyordu. Bu akımlar zararsızdı ancak son akım öyle değil şimdiden 4 kişinin canını aldı. İşte TikTok platformunda 4 kişinin canını alan “boat jumping” akımı ve detayları…

Boat jumping akımı şimdiden 4 kişinin canını aldı!

Zararsız gözüken bazı akımlar ciddi yaralanmalara ve kazalara sebep oluyor. Bu akımlardan biri de şüphesiz “boat jumping” akımı. Bu akımda hızla giden bir sürat teknesi içerisinden sırayla atlamaya başlıyorsunuz. İlk etapta dediğimiz gibi oldukça basit ve zararsız gözüküyor. Sadece ilerle ve atla. Ancak hızla giden bir tekneden atladığınızda sizin de tekneye göre bir bağıl hızınız oluşuyor.

Tekneye göre bir hız kazanmış olmanız ile birlikte suya sert bir şekilde çakılıyorsunuz. Fizik kuralları gereği su gibi yüzey gerilimi olan yüzeylere hızlıca çarptığınızda su yüzeyi resmen beton gibi tepki gösteriyor. Bu da elinizi, kolunuzu hatta boynunuzu kırmanıza sebep oluyor. Tabi bunlara bir de teknenin arkasından atladığınızda tekne tarafından oluşturulan akıma katılma ihtimalinizi de eklediğimizde gerçek bir felaketten bahsetmeye başlıyoruz.

Tabi yaralanmalar sadece bununla sınırlı değil. Tekneden atlayanların bazıları teknelerin su içinde kalan parçalarına çarpıyor hatta bazıları anlık bir adrenalinle ön taraftan atlıyor. Tabi bu durumda teknenin onlara çarpması da çok şaşırtıcı bir sonuç olmuyor. Bize kalırsa herkes tekrardan TikTok “boat jumping” gibi tehlikeli akımlar yerine zararsız “bottle flip challenge” akımına geri dönsün.

Peki siz TikTok “boat jumping” akımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx