Ünlülerden İlham Gencer’e veda… ‘Çok üzgünüm çok’

Türkiye’nin ilk piyanist şantörlerinden, caz sanatçısı İlham Gencer hayatını kaybetti.

Gencer, 30 Ağustos 2022’de Bodrum’da 100’üncü yaşını kutlamıştı.

Beş yaşındayken annesinden aldığı derslerle başladığı müzik hayatını günümüze kadar sürdüren ve birçok unutulmaz esere imza atan İlham Gencer’in ardından ünlü isimler duygularını sosyal medyadan dile getirdi.

İşte sanatçının ardından sosyal medyada paylaşılanlar…

Ajda Pekkan: “Canım ustam, çok değerli hocam, ilk sahnemin duayeni… Sevgili İlham Gencer ruhun şad olsun, ışıklar içinde uyu.”

Fedon: “Saygıdeğer ağabeyim, büyük müzik adamı, 1962’de Osmanbey Çatı kulüpte bize hoşgeldin dediğin günü hatırlıyor ve bugüne dek bir kardeşin olarak kalmanın gururunu yaşıyorum. Ruhun şad olsun, nur içinde yat. Yerin dolmaz.”

Nilgün Belgün: “Kızım Merve’nin dedesi, çok sevdiğim eski kayınpederim müzik adamı İlham Gencer’i kaybettik. Çok üzgünüm çok. Mekanı cennet olsun.”

Kubat: “100 yıl boyunca piyano çalan o eller öpülmez mi? Mekanın cennet olsun ustam.”

Ayşegül Aldinç: “İlham Gencer’i kaybetmişiz. 100 yaşını görebilmek özellikli bir durum. Ama ondan da öte emekli olmanın sadece bir fiil olduğunun duygusunda olmamanın, çalışmanın insanı hayata nasıl bağladığının canlı örneğiydi. Yaşın sayıdan ibaret olduğunun da… Eski eşi muhteşem Ayten Alpman ve yakınlarda yitirdiğimiz kızı, çok eski dostum Ayşe Gencer’le buluşmuşmuş olduğunun tesellisiyle… Allah her birine rahmet eylesin, yakınlarının ve sevenlerinin başı sağolsun…”

Betül Demir: “Hoşçakal efsane İlham Gencer. Tüm gün aklımdaydın. Sahneden indim bir mesaj… Çok üzgünüm koca çınar. Eşsiz coşkun, müziğe katkın, bilgin, enerjinle hepimize ilham verdin… Huzurla uyu benim canım.”

Yonca Lodi: “Huzur içinde uyu usta…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir